ЗАМОВИТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

КОНТАКТИ
- tiscnipo@gmail.com
- tisc@ukrpatent.org
- +38 (093) 354 21 24
- www.facebook.com/tisc.ua/
© 2020 TISC. Усі права застережено.
У разі виявлення можливого неправомірного використання Вашої інтелектуальної власності необхідно детально проаналізувати всі обставини справи та дослідити реальні шанси припинення порушення та притягнення винних осіб до відповідальності.
Здебільшого в таких випадках правовласнику доступні декілька механізмів захисту порушених прав інтелектуальної власності:
— примусове припинення порушення в судовому порядку та стягнення відшкодування;
— звернення до Антимонопольного комітету України, за результатами розгляду можливе штрафування порушника;
— вирішення конфлікту в арбітражному процесі (напр. за процедурою розгляду спорів щодо доменних імен UDRP);
— звернення до правоохоронних органів.
Кожен зі способів захисту відрізняється можливим результатом (від припинення порушення та матеріального відшкодування до кримінальної відповідальності), строком вирішення конфлікту та потенційним розміром фінансових витрат.
У кожній окремій ситуації комбінація обставин справи буде визначати конкретний план дій для захисту Ваших прав. Саме тому аналіз обставин справи та побудова стратегії захисту інтелектуальної власності є необхідною умовою для вирішення спору на Вашу користь та збереження конкурентних позицій на ринку.
У TISC ми маємо значний практичний досвід роботи з об’єктами інтелектуальної власності та нормами матеріального та процесуального права, що забезпечить належний рівень захисту Ваших прав та підбору плану дій, насамперед, враховуючи Ваші інтереси.
У разі виникнення спірної ситуації щодо неправомірного використання чи реєстрації об’єктів інтелектуальної власності важливе значення в ефективному правозахисному процесі має претензійна робота з порушниками.
Часто конфліктну ситуацію вдається владнати з допомогою переговорів із правопорушником, проте справа не завжди в моральній готовності правопорушників визнати свою вину та припинити порушення — частіше врегулювання спору це результат впевненого та аргументованого доведення до іншої сторони можливих наслідків. Претензія, яка направляється порушникові, має бути сформована з розумінням усіх реальних обставин справи та фактичних можливостей захисту прав.
Ґрунтовно та переконливо сформована позиція в претензії буде мотивувати порушника здійснити все можливе для мирного врегулювання конфлікту. Претензія змусить правопорушника чи його юристів зрозуміти всі фактори ризику, Вашу готовність до рішучих дій щодо захисту прав та необхідність мирного врегулювання конфлікту.
Саме тому формування претензії з вимогами щодо припинення правопорушення повинні бути підкріплені міцними аргументами та правовою позицією, які свідчитимуть на Вашу користь та дати зрозуміти можливі фінансові та часові витрати порушника в разі судового процесу.
У TISC ми маємо значний практичний досвід роботи з об’єктами інтелектуальної власності та нормами матеріального та процесуального права, що забезпечить ґрунтовний аналіз ситуації з підбором найкращої тактики щодо роботи з правопорушником.
Ефективність захисту прав виробників оригінальних товарів, особливо прав інтелектуальної власності, у великій мірі залежить від вчинення превентивних дій, які спрямовані не на боротьбу з наслідками за фактом порушеннями, а на створення умов неможливості вчинення таких порушень третіми особами.
Так, боротися із наповненням ринку України контрафактними товарами та «сірим» імпортом доцільно ще на митниці, тобто під час перетинання митного кордону. Після появи таких товарів на полицях можливості їхнього вилучення в рази зменшуються, а втрати виробників оригінальних товарів збільшуються.
Митні органи, відповідно до розділу 14 Митного кодексу України, сприяють захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон та, зокрема, можуть призупиняти митне оформлення товарів на підставі даних митного реєстру, а в результаті встановлення факту порушення прав інтелектуальної власності — вилучати товари, які є предметами правопорушення.
Отже, важливим елементом захисту від ввезення на територію України контрафактних товарів стає внесення відомостей до Митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності. Такі відомості вносяться на підставі заяви правовласника, який має підстави вважати, що під час переміщення товарів через митний кордон України порушуються чи можуть бути порушені його права на об’єкт права інтелектуальної власності. Заява про сприяння захисту належних правовласнику майнових прав на об’єкт права інтелектуальної власності подається до Державної митної служби.
Після реєстрації об’єкта права інтелектуальної власності митні органи застосовують заходи щодо сприяння захисту таких прав на підставі даних реєстру, що, зі свого боку, спричиняє необхідність детального та точного формування заяви.
Для отримання детальної інформації про особливості реєстрації об’єктів права ІВ у Митному реєстрі, а також щодо вартості та строків — зверніться у TISC для отримання безкоштовної консультації.
Використання яскравого та індивідуального позначення в доменному імені — один з основних способів привернення уваги до товару чи послуги бізнесу та виділення серед конкурентів. Саме тому часто доменні імена можуть дублювати зареєстровані торговельні марки інших осіб.
Несанкціоноване використання торговельної марки третіх осіб чи схожого позначення в доменному імені є порушенням прав інтелектуальної власності на торговельну марку. Національне та міжнародне законодавство надає зручні інструменти протидіяти таким порушенням.
Способи захисту прав на торговельну марку при несанкціонованому її використанні в доменному імені зводяться до судового процесу або до застосування арбітражу UDRP (Uniform Domain Name Dispute Resolution Policy).
Особливості судового способу захисту прав полягає в деяких організаційних складнощах щодо доведення обставин справи та збору доказів (починаючи з отримання інформації про належного відповідача — реального власника доменного імені, закінчуючи доведенням розміру відшкодування). Результатом судового розгляду може бути зупинення реєстрації спірного домену, делегування доменного імені правовласнику та отримання ним відшкодування.
Арбітражна процедура UDRP дає можливість оперативно зупинити реєстрацію доменного імені та зобов’язати реєстратора доменних імен делегувати домен правовласнику. На відміну від судового процесу, строк розгляду спору може тривати лише до декількох місяців, а скаржник (правовласник) не обмежений формальними та бюрократичними вимогами до процесу збирання та подання доказів.
Для блокування та делегування домену необхідно буде довести наступні фактори:
Для міжнародної охорони технології необхідно отримати патент у кожній країні, яка становить для Вас комерційний інтерес. Також під час процедури міжнародного патентування Ви будете обмежені у часі, щоби подати заявки на патент у всіх країнах, які Вас цікавлять — 12 місяців з моменту першого подання такої заявки (з моменту першого розкриття інформації).
— зареєстроване спірне доменне ім’я тотожне або схоже до ступеню змішуваності з зареєстрованою торговельною маркою особи, яка подала скаргу;
— відсутність прав та законних інтересів щодо доменного імені в реєстранта (особа, що зареєструвала домен);
— реєстрація і використання доменного імені здійснюється недобросовісним реєстратором доменного імені.
У TISC ми підберемо найкращий варіант захисту Ваших прав на доменне ім’я, з урахуванням Ваших можливостей та всіх обставин справи.
© 2020 TISC. Усі права застережено.